Posted on

Oznamy, Hirdetések – 21.05.2023 – 28.05.2023

**   V nedeľu, 28. apríla 2023, bude zbierka na katolícke masmédiá. Povzbudzujeme veriacich, aby prispeli v rámci svojich možností a prostriedkov. Ďakujeme!

 

**   Srdečne Vás pozývame do našej spoločenskej miestnosti na farskú katechézu pre dospelých, ktorá bude bývať raz do mesiaca. Prvýkrát sa uskutoční dňa 24. mája 2023, v stredu o 19:00 hod.

 

**   Srdečne Vás pozývame na Farský deň rodiny, ktorý bude 27. mája 2023, v sobotu, od 14:00 hod. na farskom dvore. Čaká nás deň plný modlitby, katechézy, spoločenstva a radosti v kruhu
našej farskej rodiny.

 

**   Pozývame všetky deti od 9 do 13 rokov na pobytový Detský eRko tábor v termíne 7-13. augusta 2023 v Trstenej. Prihlásiť sa je potrebné do 18. júna 2023. Viac informácií nájdete na prihláške na stolíku s novinami.

 

**   Povzbudzujeme Vás, aby ste čítali a kúpou podporovali naše Katolícke noviny, ktoré nájdete každý týždeň na stolíku na noviny. Ak sa záujem nezvýši, budeme musieť objednať menej kusov.

 

**   Dp. Frederik Mudrák, náš diakon Vás srdečne pozýva na jeho kňazskú vysviacku, ktorá bude 17. júna 2023 o 9:30 hod. v katedrále v Trnave. V prípade záujmu organizujeme autobus.
Prihlásiť sa môžete v sakristii.
 

———————————–

 

**   Vasárnap, 2023. május 28-án, lesz a gyűjtés a katolikus tömegtájékoztatási eszközökre. Lehetőségeinkhez mérten, a templom bejáratánál tudunk majd adakozni erre a célra.

 

** Szeretettel hívjuk a kedves testvéreket a szlovák nyelvű, felnőtteknek szóló katekézisre a közösségi termünkbe, amely havonta egyszer lesz majd. Első alkalommal 2023. május 24-én, szerdán, 19:00 órától kerül megszervezésre.

 

**   Szeretettel hívjuk a gyerekeket (1-5. évfolyam) a hittanosok napközis táborába, amely 2023. július 11-14. (kedd-péntek) között lesz a vághosszúfalusi egyházközségben. A gyerekeket számtalan program és élmény várja. A részvételi díj 20 EUR, amely magába foglalja a tízórait, ebédet, uzsonnát és a segédeszközöket. Jelentkezni lehet a sekrestyében!

 

**   Szeretettel hívjuk a családokat az Egyházközségi Családi Napra, amelyre 2023. május 27-én, szombaton, 14:00 órától kerül sor a plébánia udvarában. Egy imádsággal, katekézissel és közösen eltöltött délután vár bennünket.

 

**   Szeretettel hívjuk a 9-13. életév közötti gyerkeket az eRko közösség nyári gyerektáborába, amelyre 2023. augusztus 7-13. között kerül sor Trstenán. Jelentkezni 2023. június 18-ig lehet. Jelentkezni az újságok asztalkájára kihelyezett jelentkezési lap kitöltésével lehetséges.

 

**   Buzdítjuk a kedves testéreket, hogy olvassák és a megvásárlással támogassák az egyetlen felvidéki katolikus hetilapunkat a Reményt, amelyet minden héten megtalálnak az újságok asztalkáján. Ha nem lesz nagyobb az újság iránt az érdeklődés, sajnos muszáj lesz csökkenteni a heti megrendelt példányszámot.

 

**   Ft. Mudrák Frederik diakónus atya szeretettel hívja a kedves testvéreket a papszentelésére, amely 2023. június 17-én, 9:30 órai kezdettel lesz a nagyszombati székesegyházban. Érdeklődeés esetén autóbuszt indítunk. Jelentkezni lehet a sekrestyében.