Národný týždeň manželstva

V Šali sa po prvýkrát zapojili do iniciatívy Národný týždeň manželstva. Sériu aktivít zameraných na podporu manželstva, ktoré sa konali v týždni osláv sv. Valentína – obľúbeného sviatku spájaného s láskou a partnerskými vzťahmi, pripravila šalianska farnosť. Záverečným bodom programu bola symbolické vyslanie rodín počas svätej omše a farská desiata. 

 

Cieľom Národného týždňa manželstva je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Zároveň vytvára priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať. Na Slovensku táto iniciatíva vznikla v roku 2010. Je súčasťou celosvetovej kampane The Marriage Week. 

 

Hlavnou témou tohtoročnej iniciatívy bol myšlienka Vitamíny pre vzťah. „V duchu tejto témy sme ponúkli sériu rôznych povzbudení pre manželov počas svätých omší v kostole i mimo neho. Nechýbali dva manželské večery a pobožnosť krížovej cesty s rodinami. Ďakujem všetkým, ktorí sa vložili do príprav a tým, ktorí prijali našu ponuku a prišli medzi nás,” hovorí farár dekan v Šali Maroš Lovič. 

 

Týždeň manželstva po prvý raz zorganizovali vo Valentínkom týždni v roku 1997 v Anglicku za podpory najvyšších predstaviteľov krajiny. Otcom myšlienky bol Richard Kane s manželkou Máriou. Táto kampaň si veľmi rýchlo získala priaznivcov v mnohých ďalších krajinách a dnes ju už organizujú v takmer 30 štátoch na štyroch kontinentoch. Viac informácií je možné nájsť na stránke https://www.ntm.sk. 

 

 

Príhovor na svätej omši – 13.02.2024

Príhovor na fare – 13.02.2024

Príhovor na svätej omši – 15.02.2024

Krížová cesta – 16.02.2024

Príhovor na svätej omši – 16.02.2024 


Ochrana detí pred ublížením (Ing. Erik Elek) –
 16.02.2024

Viac informácií o projekte nájdete na  stránke skautisala.sk

 
Záverečný p
ríhovor na svätej omši – 18.02.2024 

Fotogaléria