Posted on

Hodová novinka – platobný terminál na milodary 

V šalianskom kostole pribudla na „hody” novinka – platobný terminál na milodary 

 

Šaľa / Šaliansky Kostol svätej Margity Antiochijskej v Šali má novinku. Všetci ľudia dobrej vôle môžu svoje milodary poskytnúť aj prostredníctvom platobného terminálu. Farnosť o tom informuje v oznamoch. Moderná novinka sa nachádza v zadnej časti chrámu. Používať ju je možné oddnes, kedy farnosť slávi „hody”. Na jednej z hodových svätých omší boli členmi sprievodu aj folkloristi zo Šale. 

 

„V čase, keď aktívne hľadáme finančnú podporu na opravu nášho organa, sme sa po porade s našou farskou ekonomickou radou rozhodli, že zavedieme do kostola platobný terminál. Je to novinka, ktorú bežne používajú vo viacerých zahraničných krajnách, ako aj v niektorých slovenských farnostiach,” hovorí dekan v Šali Peter Nagy. 

 

„Princíp fungovania je veľmi jednoduchý. Ktokoľvek má záujem, tak si na displeji terminálu vyberie jednu z predvolebných súm alebo zadá ľubovoľnú sumu. Po priložení platobnej karty, mobilu alebo hodiniek sa na displeji zobrazí potvrdenie o realizácii platby. Už teraz ďakujeme za všetky milodary pre náš chrám,” dodal Nagy. 

 

Novinku farnosť predstavila pri príležitosti „hodov”. Ich dátum je spojený so sviatkom zasvätenia miestneho kostola. V Šali je špecifický, pretože v tento termín neoslavujú patróna chrámu, ale výročie posviacky chrámu. V Šali je zasvätený sv. Margite Antiochijskej. Stavba bola postavená v rokoch 1828 – 1837 na mieste staršieho kostola, ktorý bol vybudovaný najneskôr v 16. storočí. 

 

Farnosť Šaľa 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *